Bartending.lv - Bārmeņu portāls
šodien 20. oktobrī vārda dienas svin: Leonīda, Leonīds
English
SKOLAS, KURSI UN KVALIFIKĀCIJAS CELŠANA

SKOLAS, KURSI UN KVALIFIKĀCIJAS CELŠANA (115)

Bartending.lv, Svētdien, 6. maijā 2012, 12:54

Šeit atradīsiet lielākās un populārākās mācību iestādes Latvijā un ārzemēs, kur iespējams apgūt bārmeņa, viesmīļa, baristas, vīnziņa un citas ar bāru, ēdināšanas servisu saistītas profesijas. Saprotams, ka katra paša ziņā paliek izvēles jautājums: kur mācīties?! Lai veicas!

BĀRMEŅU UN VIESMĪĻU SKOLAS:

«RESTORĀNU SERVISA SKOLA»
Restorānu servisa skola uzņem ar vispārējo vidējo un pamatizglītību. Organizē profesionālās pilnveides kursus: bārmeņiem, viesmīļiem, pavāriem. Restorānu servisa skola ir juridisku un fizisku personu dibināta izglītības iestāde profesionālās izglītības programmu īstenošanai. Šajā laikā skolu absolvējuši vairāk kā pieci simti jaunie ēdināšanas uzņēmumu speciālisti. Restorānu servisa skola īsteno Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas akreditētas izglītības programmas:
Ēdināšanas serviss
(kvalifikācijas: pavārs, ēdināšanas servisa speciālists)
Restorānu serviss
(kvalifikācijas: viesmīlis, bārmenis)
Skolā tiek īstenotas tālākizglītības programmas pieaugušajiem ar kvalifikāciju:
Bārmenis – 960 stundas
Ēdināšanas servisa speciālists – 960 stundas
Viesmīlis – 480 stundas
Pavārs – 480 stundas
Sīkāka informācija: www.rsskola.lv

«TŪRISMA UN VIESMĪLĪBAS MĀCĪBU CENTRS»
Tūrisma un viesmīlības industrija ir lielākais darba devējs pasaulē. «Tūrisma un viesmīlības mācību centrs Arcus» nodrošina plašas profesionālās izglītības, tālākizglītības, kvalifikācijas paaugstināšanas un pārkvalifikācijas iespējas un piedāvā 16 jaunas, Eiropas Savienības prasībām atbilstošas licencētas mācību programmas tūrisma un viesmīlības jomā, kuras pakāpeniski tiek akreditētas mācību darbības procesā. Mācību centrs piedāvā apgūt:
Viesnīcu servisa speciālists;
Restorānu servisa speciālists;
Viesmīlis;
Bārmenis;
Sīkāka informācija: www.arcusedu.lv«RĪGAS PĀRTIKAS RAŽOTĀJU VIDUSSKOLA»
Piedāvā apgūt šādas programmas:
Pavārs
Maiznieks
Konditors
Viesmīlis
Pārtikas produktu tehnoloģija

Ēdināšanas serviss
Bārmenis

Sīkāka informācija: www.rprv.lv

MĀCĪBU CENTRS «RIMAN»
Piedāvā apgūt programmu:
Ēdināšanas serviss
Sīkāka informācija: www.riman.lv

«RĪGAS TŪRISMA UN TIRDZNIECĪBAS SKOLA»
Ir iespēja apgūt:
Ēdināšanas serviss - konditors;
Ēdināšanas serviss - pavārs;
Ēdināšanas serviss - ēdināšanas pakalpojumu speciālists
;
Sīkāka informācija: www.rtts.edu.lv

MĀCĪBAS ĀRZEMĒS:


«Bar Academy Paris» (Parīzē) sīkāka informācija - www.baracademy.net

«Planetz» (Kijevā) sīkāka informācija - www.planetz.com.ua

«Shaker BarSchool» (Anglijā) sīkāka informācija - http://www.shaker-uk.com

«Working Flair Bartending School» (Itālijā) sīkāka informācija - http://www.wfbs.it

''European Bartender School'' (Anglija, Londona), sīkāka informācija http://www.barschool.net

PILNVEIDES KURSI UN KVALIFIKĀCIJAS CELŠANA:

BAR.LV – BARTENDERS TRAINING CENTRE
Bar.lv bārmeņu treniņu centra piedāvātā mācību programma ilgst 2 - 2,5 mēnešus un notiek katru darba dienu (3,5 st.). Mācību grupa sastāv no cilvēkiem, kuriem ir vismaz 18 gadu (vai drīzumā paliks). Mācības notiek trijās valodās (latviešu, krievu un angļu). Klausītājs tiek nodrošināts ar unikāliem rakstiskiem un grafiskiem mācību materiāliem, kuriem Latvijā nav analogu. Mācību materiāli un skaidrojošā informācija tiek sniegti klausītājam dzimtajā valodā. Bar.lv bārmeņu treniņu centrā, meistarklases pasniedz tikai un vienīgi aroda čempioni, augstas klases profesionāļi. Centra rīcībā ir pasaules labāko bārmeņu skolu (ASV, Francija, Itālija, Austrālija, Singapūra) mācību materiāli, kā arī video.
Sīkāka informācija: www.bar.lv

MĀCĪBU CENTRS «DIJA»
Piedāvā apgūt bāra darba organizācijas pamatus - akreditēta profesionālās pilnveides programma.
Sīkāka informācija: www.dija.lv

''BAR DEPARTMENT'' ir bārmeņu apmācības skola, kas nodarbojas ar jaunu bārmeņu izglītošanu pēc pašizstrādātās teorētiskās un praktiskās mācību programmas. Mācību kurss ietver apmācību programmu 2 mēnešu garumā, 3-4 lekcijas nedēļā, kopumā 72 astronomiskās stundas. www.bardepartment.lv

BARISTA APMĀCĪBAS:«PAULIG INSTITŪTS LATVIJĀ»
Paulig Institūta mērķis ir popularizēt un attīstīt kafijas pagatavošanas un dzeršanas kultūru Latvijā. Apmācīt baristas, līdz ar to izglītot sabiedrību, kas prot novērtēt labas kafijas kvalitāti. Barista treniņu programma sastāv no teorētiskās daļas, kas paplašina zināšanas par kafijas pasauli un praktiskās nodarbības, kurās barista apgūst dažādu kafijas dzērienu pagatavošanu.
Sīkāka informācija: www.paulig.lv

''KING COFFEE SERVICE LATVIA''- King Coffee Service servisa un tehnisko speciālistu komanda ir entuziasti, ar kuriem stundām varat apspriest labas kafijas pagatavošanas nianses. www.karaliska-kafija.lv

VĪNZIŅI:

VĪNZIŅU ASICIĀCIJAS VĪNA KURSI! Nodarbības notiek vienu reizi nedēļā, tās ilgums – 2,5 - 3 stundas.
Mācību maksa par visu kursu (ieskaitot vīnu izmaksas) – Ls 150,- Sekmīgie kursu beidzēji saņem Latvijas Vīnziņu asociācijas sertifikātu. Sīkāka informācija un pieteikšanās kursiem sommelier@apollo.lv

VĪNA STUDIJAS VĪNA SKOLA- Pasaulē zināšanas par vīnu kultūru liecina par inteliģenci un labu gaumi. Mēs esam radījuši iespēju ikvienam kļūt par vīnu lietpratēju. Vīna Skolā brīvā un draudzīgā gaisotnē tiek izzināti vīna pasaules noslēpumi, pamatkursa beigās saņemot zināšanas apliecinošu Vīna Skolas sertifikātu. Vairāk: info@vinastudija.lv

VĪNA KULTŪRAS KURSI «IN VINO VERITAS»
Programmā:
CHARDONNAY – Francija; Itālija; Čīle; Austrālija; ASV;
SAUVIGNON BLANC – Francija; Jaunzēlande; Čīle; Spānija;
Itālija / Spānija Gaišie – FRIULI; TOSKĀNA; PIEDMONTE; SICILIA; RUEDA
ROZĀ VĪNI
PINOT NOIR – Francija; Itālija; Čīle; Jaunzēlande; Dienvidāfrika
Pasniedzējs: Gints Sniedze.
Sīkāka informācija: www.latconsul.lv

Būsim priecīgi, ja gadījumā zināt vēl kādu mācību iestādi, kursus, bet mēs neesam tos pieminējuši – neslēpiet sveci zem pūra un padalieties ar mums! Kā arī pastāstiet par pieredzi (plusiem un mīnusiem), ja esat mācījušies kādā no šīm iestādēm!

Pēdējie komentāri

 
Rolands
24/07/2008 11:04
+1
[+] [-]
 

Pievērsiet uzmanību vai skola ir aprīkota atbilstoši treniņiem (spoguļi, gumijas grīdas, flair pudeles, flair galdi un t.t.)
Barista – kafijas bārmenis. Neviens bārs nav iedomājams bez kafijas. Mūsdienu klienti, ļoti labi orientējas dažādos kafijas veidos un to kvalitātē. Laba bāra vadītājam ir svarīgi lai bārmenis spētu orientēties kafijas pagatavošanas mākslā. Lai mācētu pagatavot labu Espresso, Americano, Cappuccino, Latte, Latte Art un citus pasaulē zināmus kafijas veidus.

 
Rolands
24/07/2008 11:03
+1
[+] [-]
 

Pirms izvēlaties skolu, painteresējieties, vai šeit māca arī baristas. Palūdziet parādīt espresso mašīnu, kafijas dzirnaviņas un atbilstošus traukus. Labi aprīkotā mācību iestādē ir jābūt bāra letei, projektoram (vai vismaz televizoram), blenderim, mikserim, sulu presēm, ledus ģeneratoram, aukstuma vitrīnai, saldētavai un citām iekārtām, kuras ir sastopamas reālos bāros.

 
Mācību iestādes sasniegumi.
24/07/2008 11:02
+1
[+] [-]
 

Pirms izvēlaties kādu no mācību centriem, painteresējieties, kurš ir pedagogs, kādi ir viņa personīgie sasniegumi, kādi sasniegumi ir skolu beigušiem audzēkņiem. Cik atbilstoša programma ir starptautiskajam līmenim? Cik daudz audzēkņu strādā ārzemēs?

 
Rolans
24/07/2008 11:01
+1
[+] [-]
 

Bieži daudzās skolās naudu prasa pirms mācību sākuma (īsti komersanti). Uzskatu, ka kursantam ir jādod pāris dienu iespēju saprast, vai profesija ir izvēlēta pareizi, jāļauj iepazīties ar mācību materiāliem, pasniegšanas stilu un metodēm. Aizbildinājumi mūsu pedagogs ir pats labākais, audzēkņi ir bārmeņu sacensību uzvarētāji ir viegli pārbaudāmi. Atliek sazināties ar bartending.lv vai bar.lv portālu vadību lai noskaidrotu visu pēdējo gadu sacensību dalībniekus.

 
MĀCĪBU CENTRS «DIJA»
23/07/2008 11:22
+2
[+] [-]
 

Pirms reklameejat sho skolu, iesaku autoriem aiziet un paskatities, kur notiek macibas. Tas ir kaut kas shausmigs, kaa vispar var atlaut pasniegt taadaas telpas un ko tur var iemaciit pa 2 meneshiem ar apmekleejuma sakaitu 2 reiz nedelaa. Pilnigs fuj.

 
Lapa 12 no 12

Uzzini pirmais par piedāvājumiem

Pievienot e-pastu Izņemt e-pastu
Seko mums Twitterī