Atklāta pieteikšanās bārmeņu konkursam “World Class” 2018


Ar rudens vērienīgāko kokteiļu baudīšanas pasākumu tika atklāta pieteikšanās vispasaules bārmeņu konkursam “World Class” 2018 un pieteikta pirmā kokteiļu nedēļa Baltijas mērogā, kura notiks nākamā gada maijā. Reģistrēšanās sacensībām turpināsies līdz 30. novembrim, bet nākamā gada maijā desmit labākie Latvijas bārmeņi pārstāvēs mūsu valsti Baltijas finālā.

Atklāšanas pasākumā ar viesmīlības nozares izaugsmes tendencēm un konkursa attīstības plāniem klātesošos iepazīstināja “World Class” pasaules vēstnieks Spike Merchant, pagājušā gada Latvijas sacensību uzvarētājs Arvis Zēmanis uzstājās ar īpašu kokteiļu gatavošanas meistarklasi, LNT raidījuma “Degpunktā” vadītāja Ieva Brante, reperis Ozols klātienē pārbaudīja savas kokteiļu gatavošanas prasmes. 

Kā norāda konkursa organizators un “World Class” zīmola vēstnesis Edgars Elbergs, prestižo sacensību “World Class” mērķis ir attīstīt dzērienu baudīšanas kultūru visā pasaulē un veicināt kokteiļu pagatavošanas latiņas paaugstināšanos: “Tāpēc maija vidū visā Baltijā norisināsies pirmā “World Class” 2018 kokteiļu nedēļa.Tās ietvaros katra diena būs veltīta kādam konkrētam dzērienam un līdz pat 31. maijam visos bāros, kuru bārmeņi piedalās konkursā, apmeklētājiem tiks piedāvātas īpašas “World Class” dzērienkartes.” 

“World Class” konkurss ir unikāla iespēja izglītības un iedvesmas platforma ikvienam bārmenim, kur ne vien pārbaudīt savas prasmes, bet arī apgūt jaunas zināšanas. Lai gan sacensības prasa augstākā līmeņa sagatavošanos, aizrautību, tehniku un disciplīnu pusgada garumā, tas ir tā vērts,” novērtē “World Class” 2017 Latvijas fināla uzvarētājs Arvis Zēmanis.

Lai veicinātu ne tikai bārmeņu, bet arī bāru iesaisti konkursa norisē, šī gada konkursa nolikums paredz, ka bārs, kurā strādā katras Baltijas valsts labākais bārmenis, saņems 3000 eiro naudas balvu un “World Class 2018” Labākā bāra titulu uz gadu.

Konkursa fināls notiks nākamā gada 31. maijā, un tajā tiks noskaidrots Baltijas labākais bārmenis, kurš pārstāvēs reģionu pasaules finālā Vācijā septembrī. Latvijā konkurss norisinās otro reizi, bet pasaulē tas notiek jau 10 gadus, un tajā piedalās 55 valstis, kas ļauj lielākā mērogā salīdzināt bārmeņu profesionālas prasmes.

Dalies: