GRAND PRIX 2023 29.10.2023


Divas reizes gadā bārmeņi un pavāri pamet savus restorānus, bārus, lai krustotu spininga kātus, cīņa, kas nu jau ilgst 7 gadus, ir ļoti gaidīts pasākums, kas sevī iemieso gan veselīgu konkurenci, gan arī patīkamu laika pavadīšanu kopā. Lai arī sacensību pirmajos gados bārmeņi pārliecinoši bija izvirzījušies vadībā, gaidot šī rudens cīņu, rezultāts nu jau bija vairs tikai 7:6 bārmeņiem par labu.

Šoruden laika apstākļi pat vairākkārt ieviesa savas korekcijas un divas reizes tās nācās pārcelt, šoreiz par cīņas lauku tika izvēlēts Engures ezers un sacensību dienā tas sagaidīja spiningotājus ar vēsu, taču patīkamu laiku, ik pa laikam lutinot arī ar saules stariem, vēja tik pat kā nebija un, iespējams, tas bija par iemeslu tam, ka līdaku uzvedība bija ļoti pasīva. Ik pa laikam kopējās sarakstēs parādījās informācija, ka ir noķerta kāda maza līdaka, bet nekas nopietns. Tātad, sacensību iznākumu varēja ietekmēt pat pēdējās minūtēs noķerta lielāka izmēra līdaka.

Sacensībām beidzoties, vairākas laivas izbrauc krastā plātot rokas un ar tukšiem zivju maisiem, nu jau ir pilnīgi skaidrs, ka ezers ir bijis skops un jebkurš izvedot krastā lomu, pretendē un augstu rezultātu. Kā viena no pēdējām laivām krastā piestāj bārmeņu ekipāža, kurā zaļos Jägermeister džemperos, smaidīgi piestāj divi Māri, zivju maiss nav tukšs un uz mērīšanu tiek nestas skaistas līdakas. Kā vēlāk izrādās, tas arī bija uzvaru nesošais loms. Mērinstrumenti uzrādīja: 81cm un 2,92kg, 74cm un 2,50kg, 54cm un 1.68kg. Bez līdakām, šajā pašā lomā, atradās divi mazi asarīši, atgādināšu, ka sacensībās balvas tiek piešķirtas vairākās nominācijās – Lielākā zivs, mazākā zivs, lielākais zivju kopsvars, un galvenajā cīņā starp bārmeņu un pavāru nometnēm ieskaitē tiek mērītas trīs lielākās zivis, šoreiz, visas balvas, par kurām cīnās atrodoties uz ūdens, nonāk bārmeņu komandā.

SALMO Lielākā līdaka – 81cm, 2,92kg (Māris Liepa)
Mazākā zivs – asaris, 21cm (Māris Krēpausis)
Specbalva no Uzņēmuma Tridents par lielāko zivju kopsvaru individuāli- (Māris Liepa)

Un cīņā par galveno kausu uzvar bārmeņi ar kopējo līdaku svaru 6.4 kg.

Tā pat, par tradīciju jau kļuvušas sacensības kastingā (mānekļa mešana mērķī). Katrs dalībnieks var pārbadīt savu precizitāti un pavērot kāda tehnika ir citiem dalībniekiem. Šoreiz sacensībās “Mežpils Mērķis” uzvarēja dalībnieks no pavāru nometnes Dmitrijs Redenka.

Kad sportiskās aktivitātes beigušās, uzvarētāji noskaidroti, kausi un balvas izdalīti, visi kopā sēžamies pie galdiem, lai izrunātu dienas laikā piedzīvoto, kur un kā ķērās, kas tad bija tie noslēpumi, kas ļāva kādam noķert vairāk vai lielākas zivis. Kā jau katru gadu par garšīgu mielastu bija parūpējies Raimonds Zommers. Ir vērts braukt un piedalīties tikai tāpēc, lai pēc tam varētu pamieloties ar sarūpētajiem ēdieniem un dzērieniem.

Bārmeņi atkal atrodas pārliecinošā vadībā, bet ir pilnīgi skaidrs, ka jau nākamajā sezonā pavāri būs uzasinājuši āķus un mēģinās pārspēt bārmeņu komandu, vai viņiem tas izdosies, es domāju, ka nebūs viegli, bet ir liels prieks par šo sāncensību un tradīcijām, kuras ir izveidojušās. Tiekamies jau pavasarī… Babīte, Kaņieris, Engure, Baltezers, Lādzēni… ? Nē, šoreiz pavisam kas jauns un nebijis! 😉

Paldies mūsu lieldraugiem: Salmo Fishing Latvija, Mežpils alus, Tridens, Entresol, OSIRIS

Īpašie paldies: Latvijas Bārmeņu Federācijai, Raimondam Zommeram, Laurim Leitim, Artūram Zaboram, Raimondam Zibenim un Denisam Smirnovam

@salmo fishing latvija

@Mežpils alus

@TridensLV

@Latvijas Bārmeņu Federācija

 

#luckyjohn #norfin #salmo #flordecana #Mežpils #Aldaris