Pasaules kokteiļu čempionātā Latvijas bārmeņi izcīna 2 zelta un 1 sudraba medaļas


Pasaules kokteiļu čempionātā Latvijas bārmeņi izcīna 2 zelta un 1 sudraba medaļas
Pasaules kokteiļu čempionāts (IBA WCC 2023) ir ikgadējas Starptautiskās Bārmeņu asociācijas rīkotās kokteiļu sacensības, kas šogad no 29.novembra līdz 2.decembrim norisinājās Romā, Itālijā. Pasaules kokteiļu čempionāts ir izcilāko kokteiļu un flair bārmeņu tikšanās, kurā piedalījās dalībnieki no 67 valstīm – arī Latvijas šī gada labākie pārstāvji- Deniss Smirnovs CLASSIC kategorijā un Deniss Trifanovs FLAIR disciplīnā.
Deniss Smirnovs startēja Sparkling kokteiļu grupā, kurā sacentās ar bārmeņiem no tādām valstīm kā Argentīna, Armēnija, Austrija, Brazīlija, Melnkalne, Taivāna, Panama, Portugāle, Sigapūra un Šveice. Deniss čempionātā pagatavoja kokteili ar nosaukumu Teatro Della Natura, kuru degustācijas žūrija novērtēja ar izcilām atzīmēm novērtējot kokteiļa garšu, aromātu, izskatu, dekorāciju un vēl vairākus kritērijus. Lai iegūtu labu rezultātu ar to vien nepietiek. Ir jānodemonstrē ļoti augsts tehniskais izpildījums kā arī kokteiļa un individuālā prezentācijas. Deniss paveica izcilu darbu un noprezentēja ļoti labi. Tā bija pārdomāta un atmiņā paliekoša. Pēc trim sacensību vērtējuma kritērijiem Deniss apliecināja savu talantu, prasmes, meistarību un precizitāti. Denisam augstākā iespējamā medaļa – Zelta medaļa Sparkling kokteiļu grupā un Zelta medaļa par vislabāko tehnisko izpildījumu uz kuru pretendēja visi 67 CLASSIC kategorijas dalībnieki.
Sacensību otrajā uz flair skatuves kāpa Deniss Trifanovs un ar izcilu priekšnesumu iepriecināja gan prasīgo žūriju, gan uz čempionātu atbraukušos Latvijas līdzjutējus un pārējos klātesošos. Atvēlētajās 5 minūtēs Deniss nodemonstrēja elpu aizraujošu sniegumu un pagatavoja izcilu kokteili ar nosaukumu Caribbean Wild Fire. Sasummējot tehniskās un degustācijas žūrijas punktus sagaidījām brīnišķīgas un jau paredzamas ziņas – Deniss Trifanovs iekļūst FLAIR finālā, kurš norisinājās nākamās dienas vakarā, čempionāta noslēgumu vakariņu laikā.
Sešu flair konkursa finālistu sniegums bija īpaši iespaidīgs, jo viņi visi piedalījās cīņā par labākā flair bārmeņa titulu. Kopvērtējumā FLAIR kategorijā uzvarēja argentīnietis Romāns Zapata, kurš visus pārsteidza ar Volfganga Amadeja Mocarta kostīmu un iedvesmoto priekšnesumu. Sudrabs Latvijas flair bārmenim Denisam Trifanovam, bet bronza pagājušā gada flair čempionam Kacperam Smarcam no Polijas.
Par pasaules kokteiļu čempionāta labāko CLASSIC kategorijas bārmeni “BARTENDER OF THE YEAR 2023” tika pasludināts bārmenis Leo Ko no Honkongas, otrajā vietā Hosē Valentin no Puertoriko, bet trešajā vietā Atilla Bus no Ungārijas. Komandas kausu – TEAM PRIZE IBA Pasaules Kokteiļu čempionātā ieguva Ungārijas komanda.
#gemoss.lv
#d.o.m.bar