Evian & Badoit bezalkoholisko kokteiļu bārmeņu sacensības 2019


Spītējot mainīgiem laika apstākļiem, kad sauli nomaina pēkšņas lietus šaltis, šī gada 7.augustā Vasaras terasē “Kas Dārzā” deviņi apņēmības pilni bārmeņi pieņēma izaicinājumu pierādīt savas spējas iespējams sarežģītākajā bāra darba disciplīnā – bezalkoholisko kokteiļu pagatavošanā.

Rosība sagatavošanās telpā valdīja jau vairāk stundu pirms sacīkstēm – tika pulētas glāzes, pārbaudītas sastāvdaļas un gatavotas dekorācijas. Spriedze? Jā, jo balvu fonds lika iemirdzēties acīm – pirmās vietas ieguvējam apmaksāta dalība nākamā gada Mattoni grand drink pasaules finālā Prāgā, savukārt otrās un trešās vietas ieguvējiem naudas balvas.

Lai bārmeņu sacensības notiktu korekti un tiktu ievērota perfekta kokteiļu pagatavošanas tehnika, gatavošanas procesu uzraudzīja tehniskā žūrija – Kroga Lidojošā Varde saimnieks Dainis Domiņš un viesmīlības profesionālis Ēriks Brenčs. Par garšu niansēm atbildību šoreiz uzņēmās uzņēmuma  Gemoss vadītāja Ieva Treija, pieredzējis bārmenis, kokteiļa Clavis Riga autors Andris Noreiķis un Restorāna Vincents someljē, 3.vietas Best Sommelier of the World 2019 ieguvējs Raimonds Tomsons.

Katra dalībnieka uzdevums bija septiņu minūšu laikā pagatavot labāko kokteili, ievērojot konkursa nolikuma prasības un censties tikt pie augstākā vērtējuma ne tikai garšā un tehnikā, bet arī īpašā žūrijas kategorijā – bērnu jeb mazo ekspertu vērtējumā, kas kokteiļus vērtēja ar zvaigznīšu skaitu.

Sacensību vadītāja lomu uzņēmās Latvijas Bārmeņu Federācijas draugs, populārais latviešu aktieris Andris Bulis. Viņš ne tikai iepazīstināja ieradušos ar bārmeņiem un to izveidotajiem kokteiļiem, bet arī noskaidroja mazo ekspertu viedokli par dažādām tēmām.

Tāpat par jauno ekspertu labsajūtu rūpējās ar Latvijas Bārmeņu federācijas prezidents Raitis Akerblūms.

Kad visi kokteiļi bija pagatavoti, pasniegti garšu žūrijai un novērtēti, bija pienācis laiks uzzināt šī gada uzvarētājus. Bērnu žūrijas jeb mazo ekspertu balvu ieguva Olympic Voodoo Casino bārmenis Oļegs Hindogins.

1.vietu un apmaksātu dalību bezalkoholisko kokteiļu sacīkstēs Prāgā ieguva Bāra XIII bārmene Nora Kārkliņa ar kokteili Awesome Blossom, aiz sevis otrajā vietā atstājot Andri Reizenbergu un trešajā Alvi Cimžu.

Paldies atbalstītājiem Jungent un Gemoss! Tiekamies nākamgad 😉