Latvijai zelts Pasaules kokteiļu čempionātā


Starptautiskās bārmeņu asociācijas (IBA) pasaules čempionātu finālos Latvijas Bārmeņu federācija piedalās jau piekto gadu. Divas reizes izcīnītas bronzas medaļas, vienu reizi sudrabs, bet nu zelta medaļa un 2019. gada pasaules čempiona tituls. Šī stāsta varonis un titula īpašnieks – Andris Reizenbergs.

Savas profesionālās gaitas Andris sāka 2002. gadā Restorānu Servisa skolā un šobrīd saimnieko “Balzambārā”. Reiz viņam izdevās izcīnīt bronzu, kad 2015. gadā pārstāvēja Latviju IBA finālā Sofijā. Kā visiem labi zināms, apetīte rodas ēdot, un, sapratis, ka nekas nav neiespējams, Andris uzstādīja sev ļoti augstu mērķi – zeltu un pasaules labākā kokteiļa autora titulu.

Gatavoties šī gada finālam, kas norisinājās Ķīnas pilsētā Čendu, Andris sāka jau šī gada martā. Rūpīgi izstrādājot gatavošanās grafiku, plānojot receptes un dekora tapšanu un izvēloties pasniegšanas glāzi, tika radīts kokteilis “You Look Wonderful Tonight”. (Arctic Blue džins, Baijiu, deKuyper Sour Rhubarb liķieris, Fabbri Marendry Amarena, Monin Bergamot sīrups, kakao biters)

Pasaules čempionāta finālā visi 65 Classic kategorijas dalībnieki tiek sadalīti 5 disciplīnās: After dinnerLong drinkSparkling cocktailBefore dinnerBartenders choice. Latvijai šoreiz tika izlozēta Before dinnerFlair dalībnieki veido sesto disciplīnu.

Katrā disciplīnā tiek noskaidroti trīs labākie dalībnieki, vērtējot tehniku, prezentāciju un kokteili. Katras disciplīnas medaļas ieguvējs iekļūst Superfinālā. Savā disciplīnā Andris uzvarēja ļoti pārliecinoši, otro vietu apsteidzot par 30 (!) punktiem.

Zelts kaklā un jāsāk gatavoties Superfinālam. Bet arī par to dalībnieks no Latvijas bija padomājis jau pirms tam un sagatavojis nelielu mājas darbu vēl Latvijā. Tas, protams, viņam deva lielu priekšrocību, startējot starp sešiem labākajiem Superfinālā. Klātesot īpašai Superfināla žūrijai, mūsu bārmenis startēja nevainojami un pārējiem praktiski neatstāja lielas iespējas sevi pārspēt.

Vēl Superfinālā iekļuva pārstāvji no Somijas, Ekvadoras, Īrijas un Dienvidkorejas. Flairingā zelta medaļa un starts Superfinālā somam Mikka Mehtio.

Flair kategorijā Latviju šoreiz pārstāvēja bārmenis no bāra “Skyline” Linards Grundmans. Viņam labs sniegums un kopvērtējumā 11. vieta. Jāpiebilst, ka Flair eksperti šim puisim paredz labu nākotni. Vienīgi nedaudz jāpaaudzē pieredzes muskuļi un jāturpina treniņi.

 Labākā jaunā bārmeņa tituls Īrijai

 Team Trophy izcīnīja Somija

Bildes: https://bartending.lv/foto/latvijai-zelts-pasaules-kokteilu-cempionata/