Calvados International Trophy 2019 Latvijas atlasē uzvar Sandija Klapere un Jānis Krastiņš


Ziemīgā trešdienā – 6.februārī – mūzikas klubā Kaļķu Vārti norisinājās bārmeņu konkursa Calvados International Trophy 2019  Latvijas atlase, kurā tika noskaidroti divi dalībnieki, kas pārstāvēs valsti Calvados Nouvelle Vogue International Trophy finālā Normandijā no 24. līdz 25.martam.

Kokteiļu pagatavošanas sacīkstes norisinājās divās kategorijās – savstarpēji spēkiem mērojās studenti un profesionāli bārmeņi. Abu kategoriju pārstāvju uzdevums bija sagatavot short vai long kokteili četrās porcijās, dzērienā izmantojot kādu no izlozētajiem Calvados veidiem. Par konkursa tēmu šogad ir izvēlēts “Miers”, tādēļ papildus cīņai par kokteiļa garšu, krāsu un vizuālo izskatu, katram dalībniekam bija jāsagatavo arī nelielu prezentāciju, kas iepazīstināja klātesošos ar kokteiļa tapšanas niansēm, sastāvdaļām un nosaukuma nozīmi.

Studentu kategorijā sacentās astoņi dalībnieki. Ar tehniski pārliecinošu uzstāšanos un visaugstāk novērtētu kokteili, pirmo vietu ieguva un Latvijas topošos bārmeņus Normandijā pārstāvēs Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma studente Sandija Klapere ar kokteili “Angel Wings”. Otrajā vietā ierindojās Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošā vidusskola studente Viktorija Seļeņina ar kokteili “Puansetija”, savukārt trešajā vietā Ventspils Tehnikuma students Arvīds Valters un viņa radītais kokteilis “Peaceful Summer”.

Profesionālo bārmeņu kategorija bija pārstāvēta nedaudz plašāk – par ceļazīmi uz Calvados International Trophy 2019 finālu Normandijā cīnījās 10 bārmeņi, kas ikdienā sastopami aiz bāra letes ne tikai iecienītākajos bāros un atpūtas vietās pilsētā, bet arī uz kruīza kuģa klāja. Desmit dalībnieku konkurencē uzvarētāj laurus plūca un ceļazīmi uz Normandiju ieguva Grand Circle Cruise Line bārmenis Jānis Krastiņš ar kokteili “Taste of Normandy”, otrajā vietā atstājot Bāra XIII bārmeni Noru Kārkliņu un “Vagabond”, savukārt trešā vieta Kasparam Ludboržam ar kokteili “Code 25”.

Dalībnieku sniegumu konkursa norises un sagatavošanās laikā vērtēja profesionāla un taisnīga žūrija. Dekorāciju sagatavošanu uzraudzīja Skyline bārmenis Linards Grundmans. Dalībnieku uzstāšanos un tehniku vērtēja Kroga Lidojošā Varde saimnieks Dainis Domiņš un Double coffee bāru tehnologs Normunds Laiko. Kokteiļu garšas, smaržas un vizuālo izskatu vērtēja Latvijas Bārmeņu Federācijas prezidents Raitis Akerblūms, Latvijas vīnziņu asociācijas prezidents Jānis Kaļķis, restorāna “Kest” saimnieks, pazīstamais šefpavārs Māris Jansons un īpašā viešņa no Francijas Stéphanie Dondain – Vignobles Dondain vīna un calvados ražotnes īpašniece.

Apsveicam abus uzvarētājus ar iegūtu apmaksāto ceļazīmi uz fināla sacīkstēm martā. Novēlam veiksmi Sandijai un Jānim Calvados International Trophy 2019 finālā Normandijā un turam īkšķus!

Paldies visiem, kas piedalījās un uz tikšanos jau nākamajos konkursos.


Dalies: