Riga Black Balsam Cocktail Challenge 2017 uzvar Alvis Cimža


14.decembrī, Rīgas augstākajā kokteiļbārā SkyLine norisinājās ikgadējais kokteiļu konkurss Riga Black Balsam Cocktail Challenge 2017 Latvijas fināls, kurā piedalījās 17 bārmeņi no tikpat lieliskiem bāriem, restorāniem.

Visiem bārmeņiem bija viens uzdevums- izmantojot jauno Rīgas Melno ķiršu balzamu pagatavot izcilu kokteili- tas varēja būt pagatavots jebkurā no kokteiļu kategorijām- Before Dinner, After Dinner, Sparkling, Fancy vai Longdrink. Kā novēroja Bartending.lv, tad ar uzdevumi veiksmīgi tika galā visi dalībnieki, kādam protams tas izdevās labāk, kādam mazāk. Taču ņemot vērā dalībnieku kreatīvās idejas, dažādos kategorijas kokteiļus un interesantās garšu kombinācijas, varam secināt, ka kokteiļu konkurss ir izdevies un ieguvēji ir visi, kas piedalījās. Ikvienam no bārmeņiem šī ir lieliska un unikāla iespēja pārbaudīt savas zināšanas un prasmes izejot ārpus ierastās darba vides.

Lai konkursā novērtētu dalībniekus, tam nepieciešama profesionāla žūrija, jo tikai spēcīga un zinoša žūrija ļauj novērtēt labākos no labākajiem. Sagatavošanas telpas tehniskā žūrija- Andris Reizenbergs (Balzambārs), tehniskā žūrija- Pēteris Repečko (Balzambārs) un Andris Noreiķis (Ahti). Degustācijas žūrija- Agris Jākobsons (Index Cafe, The Left Door Bar), Ansis Ancovs (William Grant & Sons pārstāvis), Ģirts Liniņš (Amber Beverage Group pārstāvis), Māris Kalniņš (Amber Beverage Group pārstāvis). Pasākumu vadīja Latvijas bārmeņu federācijas prezidents Raitis Akerblūms.

Cīņa par godalgotām vietām bija ļoti sīva, no godalgotajām vietām dažus bārmeņus šķīra neliels punktu skaits. Tas tikai vēlreiz nozīmē, ka katrai niecīgākajai niansei ir liela nozīme. Riga Black Balsam Cocktail Challenge 2017 3.vietu un 200€ naudas prēmiju ieguva Artūrs Osipāns (bārs Omas Briljanta istaba), 2.vietu ar izcili novērtētu tehniku kokteiļu pagatavošanā un 300€ balvu ieguva Deniss Smirnovs (bārs Cloud Nine). Par konkursa čempionu ar 35 punktu pārsvaru no otrās vietas un 500€ naudas balvu ieguva Alvis Cimža (Olympic Casino Latvia Jelgava, Pētera 3).

Artūra Osipāna kokteilis „New Black”, 3.vieta

Denisa Smirnova kokteilis „Golden Rush”, 2.vieta

Uzvarētāja Alvja Cimža kokteilis „Balsam Baker”


Šogad gan nenotiek jau par tradīciju kļuvušais Riga Black Balsam Cocktail Challenge 2017 starptautiskais fināls, taču kā sola organizatori, tad tas ar vērienu atgriezīsies 2018.gadā, kas būs veltīts arī Latvijas lielajām 100 gadu svinībām.