Calvados International Trophy finālā Latvijai izcili panākumi (+foto)


No 24-25.martam skaistajā Normandijas pilsētā Caen norisinājās starptautiskā kokteiļu konkursa Calvados International Trophy 2019 fināls, kurā ar izciliem panākumiem startēja Latvijas komanda- studentu kategorijā Sandija Klapere, žurnālistu kategorijā Aivis Ceriņš un profesionāļu kategorijā Jānis Krastiņš. Atgādināsim, ka Sandija un Jānis ceļazīmi uz finālu nodrošināja uzvarot Latvijas atlasē, kas norisinājās 6.februārī. (https://bartending.lv/konkursu-apskati/noskaidroti-calvados-international-trophy-2019-latvijas-finalisti/)

Konkursā piedalījās 14 valstis un konkursā visu kategoriju pārstāvju uzdevums bija sagatavot short vai long kokteili četrās porcijās, dzērienā izmantojot kādu no izlozētajiem Calvados veidiem. Papildus cīņai par kokteiļa garšu, krāsu un vizuālo izskatu, katram dalībniekam bija jāsagatavo arī nelielu prezentāciju, kas iepazīstināja klātesošos ar kokteiļa tapšanas niansēm, sastāvdaļām un nosaukuma nozīmi.

Konkursā piedalījās 14.valstis un tās tiek uzaicinātas pēc īpaša Calvados Trophy organizatoru ielūguma. Priecājamies, ka Latvija uz šo prestižo konkursu tiek uzaicināta katru gadu.

Kā pirmā no Latvijas konkursu atklāja studentu kategorija un mūsu Sandija Klapere, kura pagatavoja kokteili ”Angel Wings”. Ņemot vērā to, ka Sandijai šis bija pirmais starptautiskais konkurss, viņas uzstāšanās bija lieliska un tās izskats un garša pārsteidza prasīgo kokteiļa žūriju.

Sandija Klapere

Ar īpašu rūpību uz skatuves devās žurnālistu kategorijas pārstāvis Aivis Ceriņš. Aivja prezentācija bija pārliecinoša un precīza. Aivis ar savu pieredzi spēja piesaistīt visu klātesošo uzmanību.

Aivis šogad piedalījās ar short drink grupas kokteili, kuru nosaukums ir ”Spill of Peace”.

Aivis Ceriņš

Arī Jānim Krastiņam šī bija pirmā pieredze starptautiskajā bārmeņu konkursā. Redzot to, cik Jānis ļoti gatavojās, bijām droši, ka panākums būs. Jānis Krastiņš nodemonstrēja savas profesionālās iemaņas un konkursu pieredze Latvijā palīdzēja koncentrēties svarīgajam konkursa uznācienam.

Jānis Krastiņš

Kad visi dalībnieki bija nostartējuši, atlika sagaidīt apbalvošanas ceremoniju. Latvijas komanda apbalvošanas ceremoniju gaidīja ar patīkamu satraukumu, jo zinājām, medaļām ir jābūt. Un tā…mūsu cerības piepildījās… 🙂

Aivis Ceriņš  2.vieta

Jānis Krastiņš 2.vieta

Sandijas Klaperes 6.vieta nodrošināja Calvados International Trophy lielāko panākumu Latvijai-  komanda kausu par izciliem panākumiem starp visām valstīm kopvērtējumā. Lieliski! (Attēlā: Aivis Ceriņš, Inguss Reizenbergs, Oļegs Hindogins, Jānis Krastiņš, Sandija Klapere, Andris Reizenbergs).

Paldies visiem, kas juta līdzi un atbalstīja Latvijas komandu Normandijā.


Dalies: